sobota, 23 maja 2015

Od Shikiego CD Spark

Wadera siedziała w miejscu. Miała zamknięte oczy, nie zauważyła nawet, że mgła która ją otaczała stała się jeszcze bardziej gęsta. Być może była zbyt przestraszona. Nie wyczuła również, iż jej twórca znajduję się obecnie kilka centymetrów za ja nią. Ten bezszelestnym krokiem okrąży ciasnym kręgiem waderę, ostatecznie jednak zatrzymał się w tym samym miejscu. Wyszczerzył kły w triumfalnym uśmiechu.
- Powiedz... - Zaczął niemal szepcząc, głosem który brzmiał tak kusicielsko i który zarazem był tak dziki, iż u każdego kto słyszał go po raz pierwszy pojawiały się mimowolne dreszcze na całym ciele. - Kim jesteś by mówić mi co mam robić?
Wadera zadrżała. Nagle basior poczuł, że w okolicy jest ktoś jeszcze poza nim i śliczną damą będącą obecnie jego celem. Intruz był coraz bliżej. Shiki świetnie wiedział do kogo należy, dobrze słyszany już dźwięk wilczych kroków. Poderwał się momentalnie pod postacią kruka, gubiąc przy tym kilka czarnych niczym smoła piór i usiadł na jednej z gałęzi pochylonego drzewa stojącego niewiele dalej. Mgła zaczęła powoli opadać. Czekał.

< Spark/Greil? >

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz